פרויקט מגשימים

 

 

 

תכנית מגשימים הינה תכנית מצויינות ללימודי סייבר.

למי מיועדת התוכנית?

אם אתם מצויינים מאזור הדרום או הצפון, אם אתם מתחילים ללמוד בשנה הבאה בכיתה  י’, י”א או י"ב, אם אתם אוהבים מחשבים, אתגרים אינטלקטואלים, וצמאים לידע, אם אתם בעלי ניסיון מוצלח בתחומי המחשבים/רשתות (מתכנתים, מתגברים על תקלות מחשב, מתקינים רשתות וכו')


, אם אתם רוצים להיכנס לעולם מקצועי מרתק וחדשני, שיאפשר לכם להשתלב, בהגיעכם לשרות צבאי, ביחידות עילית באמ"ן, ובהמשך במוקדי תעשיית הייטק,

אתם מתאימים!

 

מה לומדים?

עולם הסייבר רחב ומגוון, וקשה להסביר איפה מתחילים. לימודי היסוד יתמקדו בתכנות בשפות low-level, כמו C ואסמבלי. לאחר מכן, הלימודים יעמיקו באופן בו עובד המחשב: מה זה מעבד, ואיך הוא מבצע פקודות? כיצד מערכת ההפעלה מקשרת בין המעבד ורכיבי החומרה לתוכנות הרצות על המחשב? איך מחשבים מדברים אחד עם השני? מה זה רשת וממה בנויה האינטרנט? האם האינטרנט זה מקום מסוכן? מה זה בעצם אבטחת מידע?

שאלות אלו הן רק קצה הקרחון של עולם המחשבים והתקשורת. לבוגרי התוכנית יחשף מגוון רחב של שפות, טכנולוגיות, פרוטוקולים ועוד. כל הנושאים ברמה אקדמית. בוגרי תוכנית מגשימים יוכלו להחזיק את עולם הסייבר בכף ידם.

 

מסגרת הלימודים

תכנית מגשימים היא מסלול הכשרה המלווה אתכם במשך כל תקופת לימודיכם בתיכון (מכיתה י' עד י"ב). הלימודים בתכנית יתקיימו במפגשים שבועיים (מפגש אחד או שניים בשבוע) בשעות אחר הצהריים. במהלך השנה ישולבו סיורים מרתקים בגופי אבטחת מידע, תחרויות, הרצאות מפי יזמים  עסקיים, טיולים, פעילויות גיבוש ועוד. בחופשים יערכו פעילויות העשרה כגון ימי עיון וסדנאות לימוד מרוכזות.

איפה לומדים? במרכז האקדמי לנוער ע"ש סידני וורן הממוקם בבניין  המדעים ע"ש קרסו במכללה האקדמי תל -חי.

כמה זה עולה?

עלות התכנית גבוהה ביותר, עם זאת, את רוב העלות יממנו השותפים לתכנית. התלמידים בתכנית יידרשו להשתתפות סימלית: 500 ש"ח. תוכנית מגשימים נועדה לפתח משאב לאומי, והיא דורשת בעיקר מחויבות והתמדה. המצטרפים לתוכנית ידרשו למוטיבציה רבה, ללימוד ולמשמעת עצמית לאורך כל שנת הלימודים. חניכים שיעשו זאת יזכו במחשב נייד שילווה אותם לכל אורך הלימודים ואחריהם (למי שיסיים את התוכנית בהצלחה). * (1) ניתן יהיה לחלק לתשלומים (2) מילגות יחולקו למתקשים במימון ההוצאות

מעוניינים להצטרף?

לחצו כאן, וקראו על תהליך המיון!