קורסים אקדמים

פרויקט מול"א- "מוכנות לאקדמיה" מיועד לתלמידים מצטיינים בכיתה י' - הלומדים 4-5 יח"ל מתמטיקה/אנגלית , המביעים רצון וסקרנות ללימודים מחוץ לשעות ביה"ס ומומלצים ע"י ביה"ס למסלול המכינה. 

הפרויקט הוא למעשה מסלול תלת שנתי:

שנה א' : שנת מכינה- כיתה י' –

שנה בה למעשה נחשפים התלמידים לאקדמיה בפעם הראשונה.

תוכנית הלימודים של שנה זו היא תוכנית מובנית מראש, בה עוברים התלמידים מקבצים של קורסים אקדמיים בדגש מדעי -כימיה, פיזיקה, מתמטיקה שהותאמו לתלמידי תיכון, אך לא רק – המצוינות המטופחת אינה המצוינות המדעית-לימודית בלבד, אלא המצוינות האישית של התלמיד גם כן, ולכן שילבנו בתוכנית המכינה גם סדנאות ושיעורי העצמה ומנהיגות וכן שיעורי רטוריקה (תורת הנאום).

בנוסף לכל אלה- חווים התלמידים בשנת המכינה את חווית האקדמיה וזאת מעצם הגעתם למכללה, והמפגשים שלהם עם מרצים מהמכללה האקדמית בהרצאות אורח ובהשתתפות בשיעורים אחרים כמו אנימציה והשתתפות במטבח הלימודי.

במהלך השנה על התלמידים לעמוד במבחנים ומטלות בסיום כל מקבץ קורס.

תלמיד שעובר שנה זו בהצלחה – מועמד למסלול ההמשך.

שנה ב'+ג' – כיתה יא'+ יב'

תלמיד שעבר את שנת המכינה בהצלחה יכול להמשיך במסלול "מול"א המשך" שכולל:

א. השתתפות בפרויקט היוקרתי של "עבודות גמר" – כתיבת עבודה השוות ערך ל- 5 יח"ל, הנרשמות בתעודת הבגרות. הפרויקט מאפשר חקר וכתיבה ברמה אקדמית- עבודה השווה 5 יח"ל לתעודת הבגרות של התלמיד וייחודו בכך שמתקיים בחסות המרכז האקדמי לנוער, דבר המאפשר לתלמיד כתיבת עבודה בנושאים מגוונים, אשר לא מוצעים לא בביה"ס, ביצוע מחקר במעבדות חדישות ובשימוש בציוד מתקדם וכן כתיבת עבודה ברמה גבוהה מאוד.

(לפרטים נוספים ראה: עבודות גמר).

ב.השתתפות בפרויקט "מול"א המשך – קרדיטציה": כניסה לקורסים אקדמיים קיימים-בשילוב עם סטודנטים לתואר ראשון/ ייעודיים- כיתתיים, במשותף עם תלמידי מול"א אחרים- לצבירה של נקודות זכות כבר בגיל התיכון. נקודות הזכות נחשבות בתל חי באופן אוטומטי ובמוסדות אקדמיים אחרים לפי החלטתם.

לפרטים והרשמה:

יש לפנות לרכז בית הספר או לרכז התוכנית במרכז האקדמי לנוער,

טלפון: 04-8181463 דוא"ל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

 

פעילות מדעית לאשני חינוך

  • פורום מורי ומומחי פיזיקה
  • השתלמויות מורים

מדע בקהילה

תוכניות נוספות